Have dreams, will travel - 4. kapitola /přísahám/

22. listopadu 2009 v 16:21 | Lucka |  Have dreams, will travel - moje povídka
Všude bylo ticho. První věc kterou Ben uslyšel bylo cvrlikání jakéhosi ptáka. Měl zavřené oči, a tak několikrát zamžoural aby se mu nevzhledné a rozmazané obrysy ve stodole zostřily. Když oči konečně otevřel, naskytl se mu pohled na "pusto-prázdno." - jen bílo.

Nejdříve se lekl, ale pak mu vypadlo z úst: "Cassie?"
Ano. Byla to ona, a na malou chviličku vypadala jako anděl než prošla skrz slunce. "Je čas vstávat."
Usmála se mile, a pak suchými chleby nakrmila hladové pašíky. Pak se znovu obrátila k Benovi, který se ještě ani nenamáhal vstát. "A pospěš si! Je krásný den!"
Ben už od mala uměl hrát softbool, ale ne tak dokonale, jak si vždycky přál. Proto se svěřil Cassie. Tu to velice zaujalo a nabídla se, že Benovi pomůže. Sama se sportům moc nevěnovala, a teď momentálně ani nemohla, ale od farmáře si vypůjčila knihu, vztahující se právě k tomuto. Obě děti vyšli na čerstvý vzduch a dali se do trénování. Nejdřív Cassie podle obrázků v knize poradila Benovi jak se správně postavit, aby měl co nelepší odhoz. "Dej do toho co nejvíc dokážeš, pořádně se napřáhni." Radila vytrvale. Ben se nadechl, a dal se do toho. Napřahoval ruku, aby hodil míček, když Cassie ještě dodala.: "Představ si že jsi nejlepší!" Zarazil se, a spustil ruku s míčkem k tělu. "Co?" zeptala se Cassie. "Já nikdy nebudu nejlepší." Vyštěkl, a hodil míček do suché trávy. Cassie ale pokračovala.: "jednou určitě budeš, ale nesmíš to vzdávat." Došla pro míč a podala mu ho. Ben ji kupodivu poslechl, a zkusil to ještě jednou. Hod od hodu se zlepšoval a bylo to vidět. Byla to i Cassiina zásluha, i když to nebylo poznat.
Ben byl se svou trenérkou spokojený, vždycky když se soustředil a nezmatkoval, dělal veliké pokroky. Když vstával, Cassie už byla připravená, a jen zavolala.: "Pospěš si! Jde se trénovat!" a Ben, zvyklý na tahle známá slova, okamžitě vstal, a utíkal za Cassie.

…stmívalo se …na silnici, mokré, a taky kluzké po dešti, právě projíždělo zchátralé auto. Na předním sedadle byla jakási dívka, a neznámý muž. Dívka se nehýbala, a byla zticha, muž si zívl a říkal něco čemu nebylo rozumět. Děvče se stále ani nehnulo, když v tom otevřela pusu aby vykřikla …

Cassie se probudila, a zprudka oddechovala, Ben který ležel vedle ní se na ní starostlivě podíval. Na jeho otázku "Co se děje?" Cassie odpověděla "Nic, máme přece plán, který musíme splnit".
Venku, před chatkou se něco dělo. Byla sice tma, jen hvězdy se třpytily ale
nějaká žena nadávala neznámému že ji zklamal. Ben se postavil a
ohlédl se za hádající dvojicí, když ho Cassie napomenula.: "Posloucháš vůbec co říkám?" Ben se k ní otočil a pronesl.: "Jo, jasně, tyhle manželský hádky doufám nezažiju." A opět se obrátil k oknu. "Bene, musíš mi něco slíbit, vždycky budeme držet spolu, bez hádek, a tak." Ben který tyhle přísahy miloval tak jako kydání hnoje, sykl.: "Cassie, už jsem přísahal." A vzal si Cassiinu knihu o zvířatech s kancem na přední stránce, kterou u sebe měla už když u nich přebývala. Rozsvítil lampu, sedl si vedle ní a chystal si číst, když Cassie opět něco namítla.: "Od kdy si tvrďáci čtou?" Ben se na ní s opovržením podíval, a řekl.: "já nejsem žádný tvrďák." , jen co však knihu otevřel Cassie vyhrkla.: "Dej sem tu knížku, jdeme spát, zítra nás čeká velký den." a zhasla lampu. Ben se ještě zeptal.: "proč je zítra velký den?" a zavřel oči. Cassie zaváhala, ale odpověděla.: "zítra se vezmeme." Ben protočil oči, měl štěstí že byla tma, a nic nebylo vidět. "Cassie?" zašeptal do ticha. "Ano?" ozvala se. "Víš určitě že je dobrý nápad, abychom se vzali?" Cassie odhodlaně vyhrkla.: "Jasně… můžeme to zahrnout do našeho plánu."
Ben si o tom myslel své, ale nechtěl Cassie nijak ranit. Není to přece doopravdy, uklidňoval se ještě dlouho co Cassie usnula. Pak se otočil na bok a pokusil se o totéž. Začalo svítat když se mu to podařilo.

Hned jak ráno Cassie vstala, zašla za farmářem aby je oddal. Všichni tři seděli před chatkou na rozložené kostkované dece. Cassie byla připravená se vším všudy včetně moc hezkých šatů, u kterých ani Ben nevěděl kde je vzala. Na hlavě měla vlastnoručně upletený květinový věneček. Ben to nijak neřešil. Vzal si něco co měl v batohu což byla košile a ošoupané džíny. Chvíli se nic nedělo, jen Cassie nervózně poposedávala. Sedlák si nalil z bandasky mléko odkašlal si, promnul ruce jako kdyby měl děti soudit za nějaký prohřešek, a začal.: "Dobře tedy, jak jste se zjevně rozhodli, chcete strávit zbytek života společně. Jednoduše chcete abych vás dva oddal, a vy byly mužem a ženou. Vypadalo to že mu každé slovo které vycházelo z jeho úst, dělalo obrovský problém pronést nahlas. Konečně Cassie něco řekla.: "ano, myslím, že byste to měl udělat vy, protože jste nám velice pomohl. Ale máme hodně naspěch. "Dobře tedy" vysoukal ze sebe sedlák "chceš si Bene .. - "Benjamin Ronalds" doplnila Cassie. "Tak tedy.: chceš si Benjamine Ronaldsi, vzít tuto mladou dámu … "- "Cassie Cennington." Znovu opravila Cassie. Sedlák si párkrát zamával rukou před obličejem a sundal si klobouk jako by mu bylo špatně od žaludku a pokračoval.: "A přísaháte, že spolu budete ve zdraví, i nemoci, hádkách a tak dále, až do smrti?" Cassie se narovnala a se zářivým úsměvem důležitě pravila "Já ano" Ben si dával na čas, než odpověděl "Já ano." Sedlák si oddechl, a začínal se radovat že už to má skoro za sebou. Pak ještě dodal.: "Teď pokud to myslíte opravdu vážně, položte svou ruku na tu mou." Cassie zareagovala okamžitě, a natáhla se, aby na sedlákovu ruku dosáhla. Ben polkl, a udělal to samé. Sedlák ještě pozvedl druhou ruku, a položil ji na ruce obou dětí. Pak Cassie s Benem udělali to samé, aby měli vše jak se patří. Sedlák pak slavnostně prohlásil.: "Tímto vás prohlašuji za muže a ženu." Ben až do této doby skoro nepromluvil se optal.: To myslíte vážně?" Sedlák přikývl. Cassie se naklonila k Benovi ( který se nejdříve lekl, protože když začali "s obřadem" byla pěkný kus od něho ) a šeptla.: "prstýnky!" Ben sáhl po malinké krabičce kterou měl položenou u nohou a vyndal z ní dva kusy drátu smotaného do tvaru kroužku. Jeden navlékl Cassie, a ten druhý navlékla ona jemu. Sedlák se rozloučil se slovy.: "gratuluji vám." Vzal bandasku, nasadil si na hlavu klobouk a jak nejrychleji mohl odešel. Cassie se ještě stačila zeptat.: "jste ženatý?" když sedlák kývl Cassie se znovu rozzářila. Ben nejdřív nechápal proč ji to tak těší, stejně si od svého narození myslel že jsou holky divná. Později zvláštním tónem vykoktal.: "Když jsem ženatý, necítím žádnou změnu, doufám že je to tak správně." Oba dva nadskočili když sedlák z dálky křikl.: "na něco jsi zapomněl, mladý muži." Ben okamžik přemýšlel ( vlastně věděl co farmář myslí, ale snažil se to natáhnout jak to šlo ). "Ehm … Cassie, když jsme teď manželé, měla bys mi dát pusu, ne?" a rozesmátá Cassie se k Benovi naklonila, a dala mu pusu na tvář.
O Benovi se však to samé říct nedalo, celou dobu byl zaražený a nehnul se z místa dlouho potom, co Cassie odešla. Lehnul si na záda zamyslel se. Když asi po půl hodině nevěděl proč tam vlastně je, jen si vzpomněl na hádající se dvojici kterou viděl včera oknem a napadlo ho že to byl farmář s jeho ženou. Vlastně kdo jiný. Pomalu vstal, protáhl se, a loudavým krokem vyrazil za Cassie.

Napadlo mě jen, jestli příběhy nechcete doprovázet obrázky z filmu :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama