Tajný Život Včel ( 2008 - DRAMA )

28. února 2011 v 22:31 | Lucka |  Recenze

Jednoznačně jeden z nejlepších kousků amerického filmu, který jsem měla možnost vidět a přesvědčit se tak, že Dakota Fanning je opravdu DOKONALÁ herečka. Jen málokdo by se do role Lily Owensové dokázal převtělit lépe. Snímek je také neotřelým námětem, což u mě boduje a to hodně vysoko ( zbožňuju neokoukaná témata ). Do snímku se "zažerete" přesně tak okázale jako Bastien do Nekonečného příběhu. Soundtrack vás pohltí, a příběh vás pohladí po duši a vy budete chtít se na něj podívat ještě jednou a pak znovu a znovu …

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Lily to nemá v životě lehké, žije s pocitem viny, že jako malá holčička zabila svou maminku. Její otec ji nemá příliš v lásce a krutě ji trestá i za nesmyslné prohřešky - které jak se ukáže se v tomto případě vlastně vůbec nestaly. A tak nebohá Lily musí hodinu klečet na hromádce s krupicí a přemýšlet nad tím "co komu udělala, a proč se vlastně narodila právě sem." Ale má jednoho člověka a ten na ni nedá dopustit. Tím se stává černošská služka a zároveň i chůva Rosaleen, která vypomáhá v domácnosti. Je to právě ona kdo nezapomene na čtrnáctileté narozeniny "malé slečny". Tím to všechno začne. Holčina toho má tak akorát dost a rozhodne se k jedinému možnému řešení - útěk z domova. A tak se společně s chůvou vydávají na cestu.

Když už jim dojdou všechny zásoby Dakota se rozhodne jednat a snaží se sehnat něco k jídlu. Ale v tom si ve výloze všimne zlatavého medu ve skleněné lahvi, kterou zdobí černošská panna Marie. - Divné je na chlup stejná jako ta, kterou má Lily ve svém medailonku od maminky. Poptá se místího prodavače a zjistí že včelí výrobky pochází od vyhlášené medařky paní Augusty a jejích sester.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Tak milé mi přišlo když vystrašená Lily sotva blekotala, ani za zlé ji člověk nic mít nemůže :) - a hláška co prosesla Rosaleen po vztupu do domu paní Augusty musíte slyšet - ( ovšem je zapotřebí znát anglické názvy měsíců v roce ).

Teprve u paní Augusty poznává Lily pravou lásku a co znamená pojem "mít rád" - dokonce se sama poprvé zamiluje - což mimochodem bravurně natočeno konečně něco nenásilného, jak já zbožňuju takovéhle filmy.

Najednou se Lily cítí být přítěží - neboť od doby co se zde s chůvou objevili začli se dít samé ošklivé věci - to co postihne June si opravdu tvůrci mohli odpustit - ano, pakala jsem, ale plus za "zeď nářků" geniální nápad, podtrhuje to laskavost filmu. A to nemluvím o proniknutí do tajů medařiny, ani bych nevěřila, že mě to bude zajímat =D Ach jak jsou ty včelky kouzelné - to mi došlo bohužel až po shlédnutí - od toho momentu je miluju …
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Ovšem dramatu bylo málo, Lily se od paní Augusty dozvídá tajemství o své matce a hlavně to - že tu kdysi také přebývala, v medárně jako teď Lily, otec trapič se dcery jen tak nevzdá a vydává se ji hledat. Když se objeví ve dveřích Lily se snaží zachovat chladnou hlavu … ale jde to těžko … opravdu hodně těžko.

Jak to dopadne? Podívejte se - s kapesníčkem v ruce pokud jste "cíťa" jako já. Fandila jsem Lily od začátku do konce a když se rozběhly titulky v duchu jsem ji i zatleskala a film pak hlasitě vychválila :)

Známka jedna podtržená a velké díky Dakotě Fanning a Queen Latifah v hlavních rolích.
Kdo neviděl neuvěří jaká je to krása. Jen jedno bych snímku vytkla - a to, že skončil tak rychle :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cassie Cassie | Web | 1. března 2011 v 18:27 | Reagovat

opravdu hezky schrnutý, mám na to stejný názor... prostě skvlej film! :-* :-)

2 Lucka Lucka | Web | 1. března 2011 v 22:04 | Reagovat

Děkuju moc Cassie! A jsem ráda, že máme na film stejný názor :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama