The Exorcist - Vymítač ďábla ( HOROR - 1973 )

26. února 2011 v 21:09 | Lucka |  Recenze
Klenot všech hororů, nejlepší snímek všech dob. Tak bývá často Exorcista označován.
Jak bych to řekla ... já tenhle snímek viděla "nechtěně". Bylo to před dvěma roky v březnu, a mě bylo 14 let.


Byl pátek a mě bylo špatně, tudíž jsem celý den prospala. Tušíte správně že v noci ( když už mi bylo podstatně lépe ), jsem byla čilá jako rybička a nemohla jsem po vzbuzení znovu usnout. Udělala jsem to prvni co mě napadlo: zapla TV.
Bylo krátce po půlnoci a já byla nejspíše z celé rodiny vzhůru jako jediná. Hle, v programu stálo "vymítač ďábla" a na obrázku holka vznášející se v noční košilce nad postelí. Vypadalo to jako dobrá podíváná a lákalo mě to. Tak jsem tedy nepřepínala a kanál nechala na PRIMĚ. Děj se rozjížděl pomalu - představování postav ( to je matka, dvanáctiletá holčička Regan, kněz Damien Karass ... ) do třetí reklamy jsem se táááááááák nudila. Pak přišla na řadu OUIJA destička a Regan ( na obrázku ) , vyvolávající nějakého Kapitána Howdyho.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Zatím jsem se nelekla ani vlastní peřiny, což bylo dobré znamení. Pak ale začal děj nabírat obrátky ... a já pořád uvažovala o vypnutí bedny ...
Regan přijde do pokoje a před několika lidmi má nehodu ( = počůrá se ), její matka Chris ji poté dovede k nesčetnému množství doktorů, avšak nikdo neví co by mohlo culíkaté slečně být. Regan se přihoršuje. Po večerech se z její postele stává Matějská atrakce a klepe se ze strany na stranu, nahoru a dolů. Holčička se bojí chodit večer spát a matka si myslí, že si vymíšlí, protože jí chybí tatínek který se od rodiny odvrátil.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Aby toho nebylo málo, Regan zhrubne hlas, zohaví se jí obličej, zvrací zelenou ... "tekutinu" a mluví hrozně sprostě ( OPRAVDU, OPRAVDU SPROSTĚ ) a tentokrát jí nehopsá postel, ale ona sama na ní. Nadává mamce, nadává doktorům, otáčí hlavou o 360 stupňů a ze schodů schází v prapodivné "pavoučí" chůzi ( tkj.: jde zády k zemi, viz. obr. ). Matka je zoufalá když vidí svou malou holčičku, která leží na posteli celá od krve, nadává a dělá Eé věci s krucifixem.
Pozn.: U této scény se mi vrátila moje nevolnost a uvažovala jsem že si dojdu pro kýbl =D
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Když selže hypnóza i všechny dostupné lékařské prostředky, profesionální psychyatr Chris McNealové ( matce ) oznámí, že její dceru s největší pravděpodobností posedl ďábel a on doporučuje metodu vymítání, která už se ovšem několik století nepraktikuje. Chris se spojí s Damienem Karassem a ještě jedním knězem - který vymítaní již činil.

Podaří se jim Regan osvobodit ze spárů ďábla? Kdo chce znát odpověď napíšu jí pár řádků níže.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
!SPOILER!
Ano, Regan vše přežije ve zdraví neboť za ni jeden z knězů obětuje život - přijme ďábla aby si ho vybral místo Regan. A aby toho "darebáka" co holčičku půl roku týral zneškodnil zabije sám sebe plus samozřejmě toho hnusa.
..............
Sice jsem ve zdraví film dokoukala to ano, ale pak zbytek noci jen ležela s rozsvícenou lampičkou a zírala na strop =D Ještě tři měsíce jsem měla panickou hrůzu ze schodů a už jsem nechtěla pozřít hrachovou polévku ... neptejte se proč. Z hororů jsem měla respekt ... ale nastal zvrat. Vymítače jsem viděla před týdnem a musela jsem se pár věcem i zasmát. Nevím proč to na mě mělo před necelými dvěma lety takový dopad, ale ... pořád musím uznat, že na svou dobu, bravurně zahraný horor ( vznik 1973 ) - se skvělými triky a herci. Jednoduše nejlepší horor co jsem kdy mohla vidět :)

Takže, jestli chcete jít do vymítače ... prosím, ale lépe za bílého dne a nic u filmu nejezte xD

Hlavní roli Regan tehdy ztělesnila patnáctiletá Linda Blair, její matku si střihla Ellen Burstyn, Karasse pak Jason Miller a toho druhého kněze Max Won Sydow

Kdybyste ještě něco chtěli - otázky, nebo cokoliv jiného ohledně exorcisty, jsem vám k dispozici :)

P.S. Mám dál pokračovat v této rubrice, nebo se vám zdá nadbytečná?

Děkuji

P.S. Nekopírovat! Vše je z mé hlavy! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | Web | 26. února 2011 v 21:20 | Reagovat

Juj..no..já horory nesnáším. Jsem strašný strašpytel..:D Takže..já se na to radši dívat nebudu..:-D

2 Andi Andi | Web | 26. února 2011 v 21:23 | Reagovat

ma mym blogu je dulezita zprava tak s koukni a precti si ji...

3 Cassie Cassie | Web | 27. února 2011 v 20:13 | Reagovat

dám si tě tam jen co ukončím třízení :) jo děkuju, tak jestli budu doma tak se na něj určitě pujdu podívat :)
to víš, jezdíme ta od tý doby co mi byli 4 a mezitím 2x jsme byli v rakousku :D ale každej rok to snášim hůř a hůř...hlavně tu koupelnu teda xD

4 Cassie Cassie | Web | 28. února 2011 v 18:51 | Reagovat

včera jsem si četla recenzi a já jsem sice strašněj stašpytel ale dneska jsem o tom filmu přemýšlela cestou do školy a asi se na něj kouknu... jinak určitě v této rubrice pokračuj, aspon se něco dozvíme :)

5 Charlesfroca Charlesfroca | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 16:54 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Show more!</a>

6 Caseymof Caseymof | E-mail | Web | 7. října 2017 v 15:44 | Reagovat

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

7 PhilipWrott PhilipWrott | E-mail | Web | 29. listopadu 2017 v 6:18 | Reagovat

ome people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-4-tb/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-4-tb/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama